Kocham zwierzęta i im poświęcam uwagę i życie. Moją misją jest, aby każdy pies i zwierzę miało kochającego właściciela i było zadbane i szczęśliwe.

 

Karolina DąbrowskaKarolina Dąbrowska

Gdy pomyślę PIES…?

Psy były w moim życiu zawsze…  Najpierw foksterier gładkowłosy Fuki – trzymając się jego grzbietu uczyłam się chodzić. Gdy odszedł, na kolejne długie lata najlepszą powierniczką dziecięcych sekretów była Brysia – pospolity mix o niepospolitym sercu oraz urodzie Ale o kynologii nie miałam wtedy jeszcze pojęcia. Przygoda na dobre zaczęła się w 2010 roku, wraz z pojawieniem się suczki Airedale Terriera o rzadko spotykanym imieniu K2 – Kejtusia zapoczątkowała rewolucję w moim życiu i uporządkowanym życiu całej Rodziny!   Pojawiły się pierwsze wystawy, treningi, obozy agillity… Kto ma Airedale, ten wie że na jednym osobniku ciężko jest poprzestać – i tak w przeciągu 5 lat pojawiły się: siostrzenica K2 – Maya, zwana również Pszczołą oraz rodzynek Carlos – nazywany pieszczotliwie Karolkiem. Świat wystaw, agillity nabrał jeszcze intensywniejszych kolorów a moje życie tempa.

Moją handlingową partnerką była również  Jamniczka Szorstkowłosa Królicza o intrygującym imieniu Święta. Razem ze Świętą odkryłyśmy tajemnice świata jamników, co jest trudne ponieważ Świętoszka wychowana  w stadzie Airedale nie jest mentalnie  typowym jamnikiem. Cieszę się, że w oczach innych tworzyłyśmy super zgrany duet na ringu wystawowym!

Pracę z psami ułatwia mi to że, jestem absolwentką Collegium-Humanitatis na kierunku Stosowana Psychologia Zwierząt, w specjalności Psychologia Psa. W roku 2015 dodatkowo ukończyłam kurs masażu relaksacyjnego dla psów GaSa.

Jestem również członkiem Polskiego Stowarzyszenia Groomerów 

„Jeśli robisz to co kochasz, to nie przepracujesz ani jednego dnia w swoim życiu”