Czym jest konkurencja „Młody Prezenter”?  

Młody Prezenter jest to konkurencja dla dzieci i młodzieży, organizowana przez Związek Kynologiczny w Polsce na wystawach międzynarodowych oraz niektórych krajowych. Konkurencja ma na celu edukację kynologiczną młodzieży, uczy ponadto komunikacji z psem w ringu, etyki i zdrowej konkurencji oraz pięknej prezentacji psa.

Uczestnicy oceniani są w dwóch grupach wiekowych:

– grupa I – młodsza od 9 do 13 lat,

– grupa II – starsza od 14 do 18 lat,

Dolna granica wieku to ukończone w dniu wystawy 9 lat. Górna granica wieku to koniec roku kalendarzowego, w którym prezenter ukończył 18 lat. Prezenter zmienia grupę wiekową z początkiem roku kalendarzowego, następującego po roku, w którym ukończył 14 lat.

Więcej szczegółów konkurencji  zawiera Regulamin Konkursu Młodego Prezentera [link]

 

Chcesz rozpocząć swoją kynologiczną przygodę uczestnicząc w konkurencji Młody Prezenter (Junior Handling), ale nie wiesz jak?

Zapraszamy na kurs „Młody Prezenter z klasą!” Jedyny taki na Mazowszu!!!

Opierając się na wieloletnim doświadczeniu postanowiliśmy stworzyć unikalny i niestandardowy program, uwzględniający wielotorowość zajęć i równoczesną naukę „dla dwojga „. Każdy przyszły Młody Prezenter będzie miał możliwość praktyki z „naszą kadrą profesorską”, złożoną z przedstawicieli małych i dużych ras. W tym samym czasie jego własny podopieczny nabywa ogłady w rękach doświadczonego handlera. Osobno nabyte podstawy niezmiernie ułatwiają wzajemną współpracę każdej „pary”.

Zajęcia prowadzi jedna z prekursorek konkursu Młodego Prezentera w Polsce, czynny handler, groomer i hodowca.

Program zajęć obejmuje zarówno zajęcia teoretyczne, jak i praktyczne. Jest to 6 spotkań trwających po 90 min.

Zajęcia teoretyczne odbywają się w salce dydaktycznej. Wykład ilustrowany jest prezentacją, a każdy z uczestników otrzymuje swój własny konspekt (swoje własne materiały ). Niekorzystne warunki atmosferyczne nie są przeszkodą. Zajęcia praktyczne odbywają się w pełni przystosowanym, oświetlonym i ogrzewanym namiocie o powierzchni 50 m2 lub na trawiastym ringu.

Kurs „dla Debiutantów” obejmuje cykl 6 spotkań trwających po 90 min. Plan zajęć ustalany jest  indywidualnie.
Oferujemy także grupowe oraz indywidualne zajęcia doszkalające –  jest trudniej, szybciej, więcej….
„Wyższy stopień wtajemniczenia”, to propozycja dla aktywnych uczestników konkurencji Młodego Prezentera.

Więcej szczegółów – tu[cennik]